Wiadomości

2022 Dwa trafienia Ivi Lopeza oraz wygrana wicemistrz ligi polskiej w pierwszym starciu III rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji!

Sympatycy futbolu z Polski są przyzwyczajeni do tego, że w rozgrywkach europejskich polskie zespoły piłkarskie nie osiągają sukcesów. Fenomenalnym tego przykładem może być przykładowo to, że największym osiągnięciem ostatniej dekady jest to, że przed sześcioma laty Legia Warszawa zakwalifikowała się do grupowej fazy Pucharu Europy. Oczywiście nie dało się w tamtym okresie wywalczyć awansu do fazy pucharowej, lecz przygoda mistrza naszych rozgrywek z Ligą Mistrzów we wspomnianym sezonie była niezwykle fascynująca. Na pewno przygody z Ligą Mistrzów zespołu Lecha z Poznania, który wygrał mistrzostwo polskiej Ekstraklasy w zeszłym sezonie nie da się tak ocenić. Ekipa z Poznania wyrzucona została z batalii o fazę grupową Pucharu Europy już w pierwszej rundzie eliminacji. I chociażby z tego powodu musi toczyć mecze w najniższym poziomie klubowych zmagań czyli Lidze Konferencji.

Futbolowi sympatycy z Polski gigantyczne nadzieje pokładają klubie wicemistrza PKO Ekstraklasy i nie podlega to wątpliwości. Niesamowicie dobrze od pierwszego meczu eliminacyjnych zmagań radzi sobie klub prowadzony przez selekcjonera Marka Papszuna. Przyjemnie dla oka prezentuje się gra wicemistrza polskiej ekstraklasy i można zobaczyć, że został tam zastosowany konkretny pomysł. W tym miejscu należy także pochwalić zarząd tego zespołu, który niesamowicie się dogaduje z Papszunem. W Częstochowie dzięki temu został utworzony zespół, który zdoła toczyć boje o puchary. Choćby dlatego kibice futbolowi z naszego kraju wierzą, iż wicemistrz polskich rozgrywek zdoła awansować do Ligi Konferencji Europy, ale również sięgnie po mistrzostwo kraju. W ubiegłym sezonie ten cel był bardzo blisko, ale w ostatnich kolejkach brakło już klubowi wicemistrza Polski energii. Ekipa Rakowa Częstochowa w czwartkowy wieczór rozgrywała spotkanie ze Spartakiem Trnawa. Duże grono ekspertów sportowych uważało, że Raków powinien bez problemu poradzić sobie z przeciwnikiem. Wicemistrz naszego kraju ostatecznie triumfował rezultatem dwa do zera po 2 trafieniach Lopeza. Ten triumf znacząco przybliżył ich do zakwalifikowania się do ostatniej rudny kwalifikacji Ligi Konferencji Europy.

Zostaw komentarz